Na hlavní stránku kapely 4zdi - folková kapela

Mediální okénko

Ukázky písní

Pro OSA, Stage

folkování

 foto


foto

foto


foto

foto

foto  tisktisk

TÁBORSKÝ KOKTEJL 08, XXXVIII.NÁMĚŠŤSKÁ PLACKA

foto
  PŘELET NAD VYSOČINOU II.

             „….tento způsob letošního vystupování našeho před lidem českým, zdá se mi býti vpravdě  trochu nešťastným….“ –  parafrázuji náš nedostatek volných víkendů i dnů všedních pro muziku. Jako by nestačil ten fakt, že Hynek se pouští do budování svého rodinného hnízda a oba pražáci mají taky omezené možnosti, nastupuje ještě třetí fenomén a to ten, kdy z kraje roku domluvené termíny vystupování se kryjí s termíny těžce vybojovanými na kolbištích folkových. Logicky vznikají takzvané „přelety“ přes naše území různého rozsahu, jejichž výsledkem je i celkově slabý účinek onoho muzikantského šlehu. Letos se obzvláště daří. Již dnes je známo, že nás čeká přelet ještě jeden a to v termínu Porty….
     
          Tedy když přelet, tak letmo. U Jordánu radostně poskakovaly a tančily děti a v příjemném počasí se hrálo až dohalelůja. My jsme zaznamenali pouze produkci polobigbítového DRCu z Českých Budějovic a po naší troše do mlýna už zbývalo tak pouze pět minut na to, aby Hynek obšťastnil asi 25 známých , příznivců, fanynek i fanoušů a pak směr Náměšť..Díky Cugrunte i Míro Fau…

     Před Náměští nad Oslavou dochází benzín. Je něco kolem půl deváté večerní a žíznivá Oktávka dojíždí do přestávky, která rozděluje soutěžní  večer. Protože hrajeme předposlední, nahlas vydechujeme a už víme, že nejhorší část dne jsme překročili ve zdraví. Tady už bylo možno vyslechnout více a tak Tony Linhart, Pavel Pokorný, Hluboké nedorozumění, Špunt….se stanou náplastí na naši celodenní rozervanost…Po naší produkci už jsme nestihli Honzu Řepku, který vystoupil v netradičním duchu a s tanečnicí v zádech. Pak už výsledky hlasování plebiscitu a radost z třetí příčky. Těšil nás i zvuk a nebýt závěrečného neúnavného „nahoukávání“ v poslední písni, řekl bych, že byl víc než dobrý…I tady jsme byli moc rádi a věřím, že zas někdy brzy….

                                                                                           Pytrísek
Více ve fotogalerii - Foto Lucie Novorková a Hynek
Copyright © 4zdi - folková kapela | Created by AVT design - tvorba www stránek