Na hlavní stránku kapely 4zdi - folková kapela

Mediální okénko

Ukázky písní

Pro OSA, Stage

folkování

 foto


foto

foto


foto

foto

foto  tisktisk

Křest CD Ve znamení vah

foto

Abyste neřekli, že jsme nějaký škrti! (Koncert 4zdi a Žalman&spol)

Ten okamžik, kdy si lidé umí vzájemně pomoci. Ten okamžik, kdy se lidé umí podělit. Ten okamžik, kdy se lidé dokáží zasmát sami sobě a ukázat svůj opravdový charakter. Ten okamžik, kdy je kolem vás atmosféra dýchající láskou.. Tak právě těmito okamžiky byly dnes večer (26.11.2013) naplněny chvíle v městském divadle v Pelhřimově, kde se uskutečnil křest nového alba folkové kapely 4zdi, spojený s velmi efektivním vystoupením kapely Žalman &spol. Dnes večer na mě zapůsobilo hodně věcí.. a mám pocit, že jsem asi konečně pochopila, o čem folk je.

foto   foto

Není to jen ledajaká hudba. Jde o způsob života, který se ve folkových kapelách, písničkářích, nebo jen náhodných seskupeních a jejich písničkách odráží.. Jsou jako jedna veliká rodina a snaží se o vzájemnou pomoc sobě i druhým. Neobjevuje se mezi nimi žádná přetvářka, nenávist nebo ostré lokty, jejich hudba je plná svobody, životních mouder, přírody a toho, co milují..

foto   foto

Dnešní večer mě opět utvrdil v tom, že lidí, kteří si přijdou poslechnout chytrou a příjemnou hudbu a poděkovat bouřlivým potleskem za to, že ji někdo vytváří, není málo. A lidí, kteří akorát nezávidí a jsou schopni se rozdělit o šampaňské s celým divadlem, nebo roztleskat celé publikum také ne. Ani s jedním z toho neměly problém ani 4zdi, ani již zmiňovaný Žalman. Celý proces křtu byl opravdu doprovázen pravou folkovou atmosférou a veselou improvizací a takové detaily jako je vypadlý proud, přehmaty, nebo tréma nejsou důvodem pro zkažení nálady.

foto   foto

S tím, jak jsem strávila úterní večerní hodiny jsem nadmíru spokojená a s určitostí mohu říct, že nejsem jediná. 
„Tak krásný to bylo, až mi z toho slza ukápla! To víš, nám starým dědkům takový věci přijdou dojemný..“ Autorovi této citace můžu jen dát za pravdu, dojemné to opravdu bylo. To, jak se lidé dovedou domluvit a uspořádat něco takového, aniž by jim šlo pouze o peníze. Jsem ráda, že jsem mohla být něčeho takového svědkem a těším se na křest třetího CD.

                                                 foto

Marie 17 let. 
Foto: František Bureš, Ivan Kurtev 

 Copyright © 4zdi - folková kapela | Created by AVT design - tvorba www stránek