Na hlavní stránku kapely 4zdi - folková kapela

Mediální okénko

Ukázky písní

Pro OSA, Stage

folkování

 foto


foto

foto


foto

foto

foto  tisktisk

Folkování Jaro 11

foto
     
      24. březen, byl den jak malovaný. Takový ten průzračný od časného rána, do kterého každý rád vstane i když musí do práce...takový ten...prostě ten nejvhodnější pro jarní Folkování nad Lucernou. Musím se přiznat, že při každém Folkování v čase kolem čtvrt na osm mívám ty největší obavy o to, kolik lidí přijde a jestli účinkující nebudou hrát do prázdného sálu. Zbytečně! I tentokrát přišli a bylo jich hodně.

  

            Jerry a spol. – alternativa uskupení Jerry a dcerry zahájila večer. Přijeli ve složení Jerry, (Jiří Lienert) - kytara, dcera Dana Lienertová – příčná flétna, zobcová flétna a Martin Lukeš - housle, kytara. Písničky z pera Jerryho, ( kamaráda a spoluhráče nedávno zesnulého Zdenka Hejkrlíka) jsou provoněné dálkami, romantikou a inspirované rodokapsy a popsanými příběhy Divokého západu. Jako kontrast Jerry vkládal do svého vystoupení útržky ze své nejdelší komponované skladby – Husitská epopej, která má celkově kolem pětadvaceti minut čistého času. Jsou to vlastně parodie na notricky známé melodie osazené velmi vtipnými texty z naší bohaté husitské i pohusitské historie. Myslím, že kdykoliv se Jerry vrátil k epopeji, bylo o zábavu postaráno...

  

            Lukáš a Monika, (z řad divácké obce) mi vyrazili dech, když se dobrovolně přihlásili do okénka pořadu „Nechte mě vyniknout“. Zahráli a zazpívali a nejen to, také se velmi líbili.

   

            Hynek si na pódium přivedl své dva přátele – Lucku a Jiřího Novorkovy ( kytara, el. basa). Dva skvělé muzikanty - jsou to vlastně přátelé nás všech z kapely 4zdi, protože je velmi často potkáváme na našich cestách a nedávno jsme dokonce na jejich pozvání hráli v Táboře. Ve společné sestavě zahráli dvě Hynkovy skladby a velmi potěšili.

  

            Petr Rímský – profesionální zkušený muzikant, skvělý hudební teoretik a kytarový pedagog si přivedl dvě dámy – Veroniku Skočdopolovou a Petru Zajíčkovou. Střídavě s nimi, i bez nich nabízel posluchačům zamyšlení i neotřelý projev. Jak svoji barvou hlasu, tak i pojetím kytarové techniky.

   

            Vše provázela dobrá nálada, výborný zvuk Petra Kubáta i losování výherců cédéček a vstupenek na další folková vystoupení...Malá dohra ve vinárně Lucerna a zbytek už každý sám...
Foto: František Bureš - vše si můžete stáhnout ZDE.

Petr Pytrísek Sejk
Copyright © 4zdi - folková kapela | Created by AVT design - tvorba www stránek