Na hlavní stránku kapely 4zdi - folková kapela

Mediální okénko

Ukázky písní

Pro OSA, Stage

folkování

 foto


foto

foto


foto

foto

foto  tisktisk

Folkování zima 10

foto

  Vánoční Folkování nad Lucernou se tradičně nese ve slavnostnější náladě a celková atmosféra jakoby mírně zaváněla purpurovou vůní. Nebylo tomu jinak ani 16. prosince v malém sále KD Máj, kam jsme si pozvali tentokrát trio z Moravského Krumlova – Švedovu trojku. Zimní díl právě tímto večerem uzavřel již čtvrtý rok svého samostatného života a proto bylo nutné trochu zabilancovat. Za čtyři roky své existence pořad přivítal na svých prknech kolem 35 účinkujících, kapel i jednotlivců a jména? Martin Rous, Stráníci, Nestíháme, Marien, Epy de Mye, Náhlá změna, Přelet MS, Arnošt Frauenberg, Šantré, Jen tak tak a další a další...jsou dokladem toho, že se tady hraje fakt prima muzika a pelhřimovští, že určitě „neostrouhávají“.

       

Švédova trojka je seskupení rodinných muzikantů kolem Bořivoje Švédy, vzniklé teprve vloni, ale za tuto krátkou dobu již dokázali postoupit z Moravského kola Porty, anebo "urvat" druhou příčku na Mohelnickém dostavníku 2010. V obsazení: Bořivoj – kytara, zpěv , Jitka – kontrabas, zpěv, Jana – akordeon, zpěv, je projev trojky velmi příjemný. Kapela si písně píše sama a  celkový výsledek působí velmi lehce, ochotně a vzdušně. Texty písní vtipně provokují a často ironicky narážejí do vlastních řad (Moje mladá) a posluchač určitě snadno vycítí, že se trio zabývá i doprovodnou hudbou k autorskému divadlu. Trojice muzikantů dobře vokálně ladí a myslím, že se jí daří navozovat s hledištěm velmi komunikativní náladu.

          

Poté tradiční losování výherců – tento večer štědřeji, než jindy a pak domácí 4zdi...Blok zakončený dvěmi písněmi v interpretaci Marie Sejkové a závěrečná koleda s hosty, jmenovitě - Eva Žižková a Petr Žižák starší..a další losování a darování...a závěr.

  

Moderovala moje maličkost, diváků okolo osmdesáti, výborný zvuk Petr Kubát...Příští – jarní Folkování 24.3.2011 s účinkujícími – Tempo di vlak a s Petrem Rímským. Ten mrazivý, vpravdě zimní večer se mi zase nechtělo domů...

                                                            

Petr Pytrísek Sejk

foto: Hynek Pavlů
Copyright © 4zdi - folková kapela | Created by AVT design - tvorba www stránek