Na hlavní stránku kapely 4zdi - folková kapela

Mediální okénko

Ukázky písní

Pro OSA, Stage

folkování

 foto


foto

foto


foto

foto

foto...přátelé a kamarádi,


     ..na tradiční dotaz: „…proč 4zdi?...“ - odpovídáme různě. Ale ta nejpravdivější a nejjednodušší
odpověď zní: „….unaveni tisícem jiných jmen dohadováním a přemýláním nesmyslů, jsme se vrátili
k jednomu z původních návrhů, který využívá název jedné vlastní písně a trochu i reflektuje počet i povahu nás, zúčastněných.
Následně lze nabídnout i představu, kde 4zdi jsou ohraničeny pouze samy sebou a hroudou, která jim nohy víže, nicméně prostor směrem vzhůru zůstává neomezeně otevřen…S časovým odstupem jsme nakonec rádi, že tento název můžeme obhajovat…

     Kapela 4zdi hraje od podzima roku 2003 v obsazení Hynek Pavlů – šestistrunná a dvanáctistrunná kytara, zpěv, Petr Sejk – el. basa, šestistrunná kytara, zpěv, Zuzka (Holubová) Žižáková – zpěv perkuse a Petr Žižák – housle, mandolina, zpěv, ale významněji se začala prezentovat a prosazovat na festivalových soutěžích a klubových koncertech až v roce 2005. Za sebou nechává demo snímek z června roku 2004 o čtyřech písničkách, nesoucí titul Návrat, pořízený ve studiu AV Servis ve Vyšším Brodě. Následně na přelomu roku 2005 - 2006 natáčí první řadové album s názvem Mezi tebou a mnou, které obsahuje čtrnáct skladeb. Toto CD spatřilo světlo světa 29.června, kdy bylo pokřtěno za přispění Pavla Zajíce a Luboše Hrdličky v zázemí poutního hotelu Křemešník u Pelhřimova. Koncem srpna 2006 v návaznosti na toto album vznikl i klip, který byl několikrát odvysílán v pořadu ČT - "Na moll" a v rubrice „TOP Na moll“ mu diváci přiřkli dvakrát první a jednou druhé místo. Motivem tohoto klipu, který shlédnete v sekci Mediální okénko našeho webu, je poslední píseň alba, která nese název "Pláč i smích".

   V roce 2013 jsme vydali druhé album s názvem "Ve znamení vah" a současně se účastnili jednou nahrávkou na kompilačním CD Folk žije 1. Písní "Kudy jít dál". Vše najdete v sekci DISKOGRAFIE.

    Hudba, kterou píší (Hynek, Pytrísek), hrají i produkují, nabízí tradičně pojatý folk, jehož hlavním rysem je melodická linka osazená texty ze života, dobrý nástrojově rytmický projev a přímočarý vícehlasý zpěv, jehož hlavní nositelkou je Zuzka. Právě měkkostí a barvou svého projevu oslovila na cestě folkovými vodami nejednoho porotce a přispěla tak významnou měrou k úspěchům celé kapely. 
     Aktuálně se zabýváme tvorbou a realizací nových písní a současně (pokud koronavirus nezhatí) pilně křižujeme kraje České i Moravské vystupováním jak na prknech festivalových, tak i koncertních. Ve snaze o propagaci folkové a další příbuzné muziky, rozběhla kapela v roce 2007 na své domovské scéně v Pelhřimově komponovaný čtvrtletník - Folkování nad Lucernou...

       V prosinci roku 2016 odchází z kapely Petr Žižák a nahrazuje ho hráč na mandolinu Dan Edr. Kapela i nadále hraje se čtyřmi členy.
       
     Pokud si myslíte, že by naše muzika, kterou si můžete spustit v záložce Diskografie, nebo přímo v sekci Mediální okénko, mohla obohatit jakýkoliv Váš kulturní program, nebo přehlídku či festival, neváhejte nás včas oslovit na našem kontaktním mailu info@4zdi.cz 
       
       Vaše 4zdi

 
Copyright © 4zdi - folková kapela | Created by AVT design - tvorba www stránek